• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akkoyunolcay
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905362114223
  • https://www.twitter.com/Olcay Akkoyun
  • https://www.instagram.com/olcay66akkoyun
Site Haritası
Takvim

SİPARİŞ VERME VE SATIN ALMA

SİPARİŞ VERME VE SATIN ALMA 

  • Fotoğrafların özellikleri nasıl olmalıdır?

Öncelikle unutulmamalıdır ki fotoğrafta benim görebildiklerimle sizin gördüklerinizin aynı olabilmesi için göndermiş olduğnuz fotoğrafın çok net olması ve bazı standart özellikleri taşıması gerekmektedir. 

1. Olarak çözünürlüklerinin yüksek olması gerekmektedir.

2. Çekilen fotoğrafta ışık alttan, üstten ya da arkadan gelmemelidir. Soldan, sağdan veya direk karşıdan gelebilir. Bu daha net bir görüntü demektir.

 Yanlış çekimler           Doğru çekilmiş portrelik fotoğraflar

Sol taraftaki 9 fotoğraf kümesinde; ısığın geliş yönü, kamera pozisyon hatası, detayların görülememesi gibi sorunlar nedeniyle çalışma için motive edici fotoğraflar bulunmamaktadır.  

Sağ taraftaki resimler ise detayları görülebilen, ışık alanları belirgin, konu, duygu ve kompozisyon da içeren fotoğraflar olduğu için motive edici fotoğraflar örnekleniyor. 

3. Yapılması istenen fotoğrafa destek olarak, aynı kişiye ait olan birkaç poz fotoğrafın gönderilmesi, detayları daha iyi görmemi ve anlamamı sağlayacaktır. 

4. Fotoğraflar mümkün olduğunca baş omuz ve dirseklere kadar olan bölümü içermelidir. Elbette ki eller de çalışmaya katılabilir. Evcil hayvanlarımız için  durum farklı olup çoğu zaman tüm bedeni içermesi avantajlıdır. 

5. Sosyal medya üzerinden gönderilen fotoğraflar çözünürlüklerini kaybetmektedir. Bu yüzden fotoğrafları mail, google drive, we transfer gibi dosya paylaşım siterinden gönderilmesini tercih etmekteyim.  

6. Farklı fotoğraflar bir araya getirilerek yapılabilir mi? Bu da mümkün. İki veya daha fazla portreyi bir arada istiyorsunuz ama beğendiğiniz pozlar farklı fotoğraflarda. ışık ve renkler çok aykırı değillerse bir araya getirilerek kolaj yapılabilirler. Fotoğrafları gönderip isteğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Aşağıya örnek bir çalışma koyuyorum. 

Orman, kız, köpek ve kedi kolaj

            Sipariş verme

            1. İlk olarak resmini yaptırmak istediğiniz kişinin ve ya evcil hayvanınızın hangi teknikle ve ebatta çizilmesini istediğinize karar vermemiz gerekir. Örneğin; Eski bir fotoğraftan sevdiğiniz bir yakınınızın portresini çizdirmek istiyorsunuz. Sepya dediğimiz kahverenginin tonlarında bir çalışma belkide renkli bir çalışmadan çok daha etkileyici bir sonuç verecektir. 

             2. Standartların dışındaki özel tasarımlar için ayrıca fikir alışverişleri yapılıp fiyatlandırmayı da ona göre uygun şekle getirilmesi sağlanacaktır. 

            3. Hangi teknik ve ücretle çalışılacağına karar verildikten sonra belirlenen ücretin yarısı ön ödeme olarak alınır. 

            4. Çalışma bittiğinde bitmiş olan ürünün fotoğrafları alıcıyla paylaşılır. Bir sorun görülür ise değişiklikler yapılarak istenilen duruma getirilir. 

            5. Ücretin kalan kısmı ürün kargoya verilmeden hemen önce tahsil edilir. Kargo bilgileri gönderilir. Eğer anlaşma sağlanırsa teslimatlı kargo gönderilebilir. 

            6. Çerçeveli resim gönderilebilir mi? Evet çerçevesi yaptırılarak da portreleriniz gönderilebilir. Bu durumda çerçeve ücretinin de ayrıca tahsil edilmesi gerekecektir. Ancak unutulmamalıdır ki çerçevedeki cam kargoda zarar görebilir, hatta resme zarar verebilir. Bunun garantisini veremeyiz. 

Not; alternatif ödeme önerileriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

 

             

 

 

 

 

 

ETKİNLİKLER